2 Wire LED(0.56 inch) Panel Digital Display Voltage Meter Voltmeter,Reverse connection protection,High Precision,Low operating voltage Features: Brand new and high quality. Measuring Range:DC5.00-30.0V. input resistance: >100Kohms Minimum input: DC 5.0V (Below this voltage,it will show measurement inaccurate, or don't show). Maximum Input: DC30V(please do not exceed 30V, otherwise, the meter would be damaged.). Display: three 0.56 inch digital tube. Display colors:Blue . Refresh speed: about 300ms/each time. Allowable error: 1% (+ /-1). Power supply:No need power supply. Operating current: Less than 13 mA . Working temperature: -10 deg C to 65 deg C. Size:48mm x 29mm x 22mm, Wire length:about 20cm,N.W:18g,G.W:25g. Package Included: 1 x DC DC5.00-30.0V Blue LED Voltmeter