brand: "comfee'"
price: "Rp16263704"
currency: IDR
in_stock: true
reviews_count: 8
category: "Comfee'"
store_origin: ID
region: Indonesia
---
**Brand:** comfee'
**Price:** Rp16263704
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 💨 Elevate your kitchen vibe with powerful, whisper-quiet ventilation!
## Best For
- comfee' enthusiasts
## Why This Product
- Trusted comfee' brand quality
## Description
Review: nice and quite - great item, I love it. thanks.
## Features
- 450 CFM EXHAUST FAN: High-quality ducted range hood with 3 –speed exhaust fan provides up to 450CFM air suction for your cooking fumes, while keeping the noise low. Simple buttons control and the 2 LED light are easy to operate. (2) 1.5W LED Lamps included.
- STAINLESS STEEL & IDEAL SIZE: All stainless steel body and ideal sizes fit your cabinet perfectly and saves space. Great for condos and apartments. Product Dimensions: 30 W*19.7 D & Adjustable Chimney from 17.6 to 30.8
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B0927JZDD9 |
| Air Flow Capacity | 450 Cubic Feet Per Minute |
| Best Sellers Rank | #409 in Appliances ( See Top 100 in Appliances ) #72 in Range Hoods |