title: "ECLIPSEProfessional Tools ESWDPW15 Swedish Pipe Wrench, Blue, 1.5-Inch"
brand: "eclipse"
price: "Rp1607273"
currency: IDR
in_stock: true
reviews_count: 5
store_origin: ID
region: Indonesia
---
**Brand:** eclipse
**Price:** Rp1607273
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🔩 Elevate Your Tool Game with ECLIPSE!
## Best For
- eclipse enthusiasts
## Why This Product
- Trusted eclipse brand quality
## Description
ECLIPSEProfessional Tools ESWDPW15 Swedish Pipe Wrench, Blue, 1.5-Inch
## Features
- Bent nose 90 Degree angled head
- Manufactured from Drop forged, hardened chrome vanadium steel
- Hardened jaws
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| Manufacturer | Eclipse |
| Part number | ESWDPW15 |
| Item Weight | 1.4 Kilograms |
| Product Dimensions | 42.5 x 7.5 x 3 cm; 1.4 kg |
| Item model number | ESWDPW15 |
| Size | 1.5-Inch |
| Color | Blue |
| Finish | Chrome |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Item Package Quantity | 1 |
| Number Of Pieces | 1 |
| Head Style | Fixed Square |
| Measurement System | Metric |
| Included components | 1 x ESWDPW15 |
| Batteries Required? | No |
## Product Details
- **Color:** Blue
- **Item Length:** 470 Millimeters
- **Item Package Quantity:** 1
## Images
## Available Options
This product comes in different **Color, Size** options.
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐
    Wow!
*by A***E on Reviewed in the United States on 5 November 2023*
### ⭐⭐⭐⭐⭐
    Da Klemmt nix!
*by G***R on Reviewed in Germany on 21 May 2024*
Tut 1A seine Augfabe! da klemmt nix und ist  gut.
    Donde el tamaño si importa
*by J***Y on Reviewed in Spain on 7 December 2022*
## Frequently Bought Together
- Eclipse ESWDPW15 Swedish Pipe Wrench, 1.5", Blue
- Rubber Strap Adjustable Wrench Set - 2-Piece Oil Filter Pipe Jar Opener 4"-6-3/8" Strong Grip Plumbers Universal Spanner Drain Sewer Cap Sink Pliers Nut Shower Head Valve Removal
- DURATECH 3-Piece Heavy Duty Aluminum Straight Pipe Wrench Set, 10", 14", 18", Adjustable Plumbing Wrench Set, Drop Forged, Exceed GGG standard