brand: "smavco"
price: "Rp701967"
currency: IDR
in_stock: true
category: "Electronics"
store_origin: ID
region: Indonesia
---
**Brand:** smavco
## Best For
- smavco enthusiasts
## Why This Product
- Trusted smavco brand quality
## Description
High Quality, high capacity rechargeable battery. No memory effect. Can be charged or discharged as needed without loss of capacity. Overcharge protection, with built-in battery life microchip. Volts: 2.4V Battery Type: Ni-MH Capacity: 700mAh/1.7Wh Dimension: 46.00 x 23.00 x 11.00mm Warranty: 12 months Compatible Part nos: BP-HP550-11 Compatible Models: Sony MDR-RF970 Wireless Headphones
## Features
- Capacity: 700mAh/1.7Wh
- Dimension: 46.00 x 23.00 x 11.00mm