title: "PR12S4V2 - Memphis Power Reference 12\" SVC 4 ohm Subwoofer"
brand: "memphis"
price: "Rp766895"
currency: IDR
in_stock: true
reviews_count: 3
store_origin: ID
region: Indonesia
---
# PR12S4V2 - Memphis Power Reference 12" SVC 4 ohm Subwoofer
**Brand:** memphis
**Price:** Rp766895
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** PR12S4V2 - Memphis Power Reference 12" SVC 4 ohm Subwoofer by memphis
- **How much does it cost?** Rp766895 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- memphis enthusiasts
## Why This Product
- Trusted memphis brand quality
## Description
Review: love Memphis audio! - works great and sounds amazing!
Review: Five Stars - 5 star
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B008JG25JQ |
| Audio Output Mode | Surround |
| Compatible with Vehicle Type | Car |
| Control Method | Voice |
| Controller Type | Voice Control |
| Customer Reviews | 4.5 out of 5 stars 4 Reviews |
| Is Waterproof | FALSE |
| Manufacturer | Memphis |
| Model Name | PR12S4V2 |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Number of Audio Channels | 2.0 |
| Speaker Maximum Output Power | 500 Watts |
| Speaker Size | 12 Inches |
| Speaker Type | Subwoofer , Surround Sound |
| Subwoofer Diameter | 12 Inches |
## Product Details
- **Model Name:** PR12S4V2
## Images
## Questions & Answers
**Q: I have a Memphis pro 500x1 running on 2 12 audiobann dub1400watts and 2 soundstream 12 500watts but I’m want to switch two the 12 in Memphis subs how**